top of page

Криворізький національний університет

Історія нашого університету охоплює майже усе ХХ століття і тісно вплетена в історію багатющого південного краю України. Його заснування стало значущою подією усього відбудовчого періоду країни і відповідало нагальним потребам Криворізького залізорудного басейну в кваліфікованих кадрах гірничих інженерів, а сьогодні – ще багатьох професій, необхідних нашому краю.

24 травня 2011 р. – Указом Президента України Криворізькому державному університету надано статус Національного.

WEB-ПОРТАЛ «ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР

МАРКШЕЙДЕРСЬКО-ГЕОДЕЗИЧНОГО МОНІТОРИНГУ

КРИВБАСУ»:ТЕХНІЧНІ МОЖЛИВОСТІ ТА СТРУКТУРНІ АТРИБУТИ

«Інформаційно-аналітичний центр маркшей- дерсько-геодезичного моніторингу Кривбасу» дозволяє відстежувати зміни складної геодинамічної обстановки геологічного середовища гірничодобувного регіону.

Необхідною умовою успішного розвитку суспільства, при потенційній загрозі екологічної кризи, є отримання об’єктивної і всебічної інформації про просторові дані природного середовища та їх зміни в часі. Найбільш результативним у цьому відношенні, на нашу думку, є створення єдиного інформаційного простору, що дозволяє оперувати як з просторовими даними, так і різними інформаційними базами, які створюються на певний момент, та тими, що зберігаються в різних державних і комерційних структурах. 

Метою створення web-порталу «Інформаційно-аналітичний центр маркшейдерсько-геодезичного моніторингу Кривбасу» є комплексний аналіз природно-техногенного стану геологічного середовища Криворізького залізорудного басейну. Для досягнення цієї мети потрібна система накопичення, відображення та комплексного аналізу геологічної, гірничодобувної, маркшейдерсько-геодезичної та екологічної інформації, отриманої шляхом обробки первинних даних спостережень з промислових об’єктів шляхом застосування новітніх геоінформаційних технологій єдиним структурним підрозділом, яким може являтися Інформаційно-аналітичний центр. Дана система надасть можливість поліпшити інформаційне забезпечення органів державної влади, місцевого самоврядування, інших організацій та відомств, громадськості, підвищить рівень підготовки управлінських рішень у галузі охорони довкілля внаслідок надання наявної та оперативної інформації до Інформаційно-аналітичного центру маркшейдерсько-геодезичного моніторингу Кривбасу. Наукова складова проекту спрямована на забезпечення систематичного інформаційного обміну з об’єктами державного і регіонального рівнів та отримання інтегральної оцінки стану навколишнього природного середовища системами регіонального рівня за допомогою даних спостережень і узагальненої аналітичної інформації про стан земної поверхні і геологічного середовища та вплив на них природно-техногенних чинників.

Висновки та напрямок подальших досліджень.

Результати виконання даного проекту можуть бути використані для вирішення першочергових екологічних проблем на державному та регіональному рівнях, налагодження інформаційної взаємодії між об’єктами системи маркшейдерського і геодезичного моніторингу довкілля та забезпечення інформаційних потреб користувачів. Слід також підкреслити основні переваги представленої геоінформаційної системи.

Система відповідає запиту часу – відстеження напруженої геодинамічної обстановки гірничодобувного регіону із складними геологічними умовами, прогнозування розвитку, перш за все, негативних процесів і зможе надавати рекомендації щодо ліквідації або зниженню найбільш небезпечних з них. Вона може бути розрахованою на широке коло користувачів, не вимагатиме дорогої комп'ютерної техніки. Технічні можливості геоінформаційної системи (ГІС) дозволять одночасно звертатися до різних інформаційних фундацій, зіставляти необхідні інформаційні шари і, таким чином, проводити необхідний геодинамічний та екологічний аналіз. Кожен користувач зможе створювати свою групу шарів інформації зі своїми стилями відображення. В подальшому ГІС може бути базовою основою  для створенні опорної екологічної ГІС м. Кривого Рогу. Сумісне використовування даного інформаційного ресурсу дозволить здійснювати рішення сучасних проблем на якісно новому рівні.

bottom of page