




Геологія
Зверху ділянка спланована і покрита насипними ґрунтами, нижче представлена коричнево-бурими суглинками нижнього відділу та четвертинними глинами. Ґрунтові води за даними буріння на розвідану глибину не були зафіксовані (глибина буріння свердловин в середньому становила 12 метрів). Однак можна припустити, що в період будівництва та подальшої експлуатації споруди (за рахунок витоків з водонесучих комунікацій, невпорядкованості поверхневого стоку та інших техногенних причин) були наявними тимчасові утворення рівня ґрунтових вод типу “верховодка” в насипному шарі, який представлений суглинком із рідкісними включеннями чорнозему Насипний суглинок має просадні властивості з відносною просадочністю 0,012 при Р = 0.3 МПа. Ґрунтові умови за просадочністю відповідають I типу − осідання ґрунту від впливу власної маси не перевищує 5 см.
За даними аналізів водних витяжок з ґрунту за вмістом сульфатів ґрунти на майданчику за ступенем агресивного впливу на бетони марок W4, W6, W8 по водонепроникності на портландцементі за ГОСТ 10178-85 ставляться до сильно агресивних. По відношенню до бетонів на портландцементі з добавками і шлакопортландцементі ґрунти відносяться від середньо-агресивних до неагресивних, від слабо – до неагресивних. По відношенню до бетонів, перерахованих вище марок на сульфатостійкому цементі, ґрунти на дослідній ділянці вважаються неагресивними. Ступінь агресивності ґрунтів за змістом хлоридів для залізобетонних конструкцій незалежно від марки бетону по водонепроникності визначається як середня.
Зафіксовані коричнево-бурий суглинок та глина при взаємодії з водою проявляють деформації набухання. Суглинок відноситься до слабко-розбухлих (величина відносного набухання − до 5,7 %, вологість набухання − до 0,34 Д.Є., тиск набухання − до 0,01 МПа). Глина відноситься до сильно набухлих порід (величина відносного набухання − до 14,2 % , вологість набухання − 0,38; 0,1 МПа). Основою фундаментів подібної споруди можуть служити такі ґрунти як: насипний суглинок, коричнево-бурий суглинок та глина при відповідній інженерній підготовці їх згідно СНиП 2.02-01-83, п.п. 2,67 ... 2,71.